V tretjem delu posveta so se nam pridružile_i vrstniške_i izobraževalke_ci (peer educators), ki so skozi ustvarjalne zine predstavile_i različne pomembne tematike. Raziskali smo, kako imeti težke pogovore, pomen ravnovesja v življenju, 7 vrst počitka, etično nemonogamijo ter kako predelati čustva. Te teme so bile podane na inovativen, ustvarjalen način, ki omogoča mladim, da pridobijo vpogled v različne vidike osebnega razvoja in odnosov. Ta diseminacijski dogodek smo izvedle_i v sklopu projekta Rainbow Peer Forces, ki ga izvajamo v mednarodnem partnerstvu z LGBTIQ+ organizacijo Saplinq iz Slovaške.
Po ustvarjalnem delu smo se posvetile_i predstavitvi dela z vrstniškimi izobraževalkami_ci, ki ga na Društvu Parada ponosa podpira posebna mentorska shema za vrstniške izobraževalke_ce iz marginaliziranih skupin. Mentorska shema se fokusira na to, da se ustvari podporno okolje za marginalizirane mlade. Za mladinske delavke_ce pa je bila predstavljena kot orodje – kot primer dobre prakse, kako tovrstne mentorske procese vkomponirat za še bolj vključujoče organizacije. Mateja, sodelavka na Društvu Parada ponosa, je izpostavila ključna področja podpore, ki so pomembna pri delu z vrstniškimi izobraževalkami_ci. To vključuje razumevanje procesa vrstniškega izobraževanja, vzpostavitev in vzdrževanje interakcije z mladimi, prenos znanja v druga področja življenja ter pomembnost lastne presoje pri deljenju osebnih izkušenj.
Mentorski pristop zagotavlja, da vrstniške_i izobraževalke_ci prejmejo potrebno podporo in usposabljanje, kar omogoča učinkovito in vključujoče delo z mladimi na področju LGBTIQ+ tematik.
Financira Erasmus+